Jak przygotować przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Urodziny to istotne przeżycie dla każdego dziecka. Przede wszystkim dlatego rodzice muszą dołożyć wszelkich starań, aby był to moment szczególny, który na długo zapadnie w pamięć ich pociechy. Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób zatem warto przygotować imprezę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda zabawa musi mieć temat przewodni, lecz jeśli malec jest wielbiciel jednej bajki czy filmu warto zdecydować się na taki ruch i poprosić gości, by na przyjęciu pojawili się w stosownych strojach. W przypadku przygotowania imprezy tematycznej  nie trzeba poprzestawać wyłącznie na strojach, ale zdecydować się również na piosenki dostosowane do wybranego motywu. Także gry powinny odnosić się do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

frau geburtstagswünsche

Dekoracje i jedzenie

Ważną częścią każdej imprezy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym zabawa będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć baloniki, konfetti, dobrym rozwiązaniem może być również zapewnienie małym gościom imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien ograniczać się wyłącznie do tortu, warto zapewnić dzieciom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, lecz także wyglądają bardzo ładnie). Warto zapewnić także na słodkie przekąski – świetnie zdadzą egzamin nie tylko czekoladki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o piciu – należy przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku kiedy podczas przyjęcia organizowane będą rozmaite zabawy ruchowe warto przygotować także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie oznacza to oczywiście, że dziecko powinno zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na przyjęcie.