Jak zaplanować przestrzeń nad schodami

Zagospodarowanie swojego mieszkania stanowi sporo pracy. Zanim rozpoczniemy planowanie prawdopodobnie nie jesteśmy świadomi, jak dużo czeka na nas decyzji. Przestrzeń w domu wymaga przemyślanego zaaranżowania. Nie ominie cię przeglądanie portali o tematyce wnętrzarskiej oraz kartkowanie aktualnych gazet.
Czasami koncentrujemy się w pierwszej kolejności na najważniejszych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi pora również na mniej ważne składniki wystroju domu. Przykładem może być ściana umieszczona nad schodami.

Warto odpowiednio ją zagospodarować, bo każdy z lokatorów będzie mijać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia.
Fajnym pomysłem na zaaranżowanie tej na pierwszy rzut oka niepotrzebnej przestrzeni jest urządzenie pewnego rodzaju kącika wspomnień. Aby wcielić w życie ten pomysł, potrzebne będą rodzinne zdjęcia. Najlepiej wydrukować je w rozmaitych wymiarach i oprawić w ramki o ujednoliconej kolorystyce. Każde wejście po schodach będzie przywodzić na myśl przyjemne wspomnienia.W wielu domach brakuje wystarczająco dużo miejsca, żeby eksponować rodzinne fotografie.

Niespotykanym sposobem na urządzenie ściany nad schodami może być umieszczenie na niej dopasowanej do miejsca fototapety. Nietuzinkowo będą wyglądać te fototapety, na których widoczna jest głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie zyska parę metrów. Interesujący wygląd można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Otrzymasz iluzję, jakby z domowych schodów można było przedostać się na włoską uliczkę czy malowniczą parkową ścieżkę.
Jeżeli wolisz mniej rzucające się w oczy pomysły, weź pod uwagę praktyczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a jednocześnie wspierać bezpieczeństwo lokatorów.

https://zyczenia.eu/birthday/en/