Niczym się zmotywować do rozrywki z otyłością

Ponadplanowe kilogramy powodują, że nasz humor destabilizuje nas. Dopada nas apatia , odrętwienie i obojętność do wszelkich aktywności życiowych. Unikamy widywania się w gronie przyjaciół. 

Paraliżuje nas obawa przed tym co pomyślą o nas znajomi. Musimy zatem odchudzić się. Pierwszym działaniem kierującym do osiągnięcia szczęścia w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy dopingu działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Motywacja zewnętrzna to między innymi kolejna spódnica, nowe spodnie, wycieczka w wymarzone miejsce. Przesłanka wewnętrzna to nasze lepsze zdrowie, pochwała znajomych czy zachwyt w oczach innych osób. W jaki sposób więc przygotować się do walki z nadwagą?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Po pierwsze przypominaj sobie, że każdy motywuje się inaczej. Cel Twojej przyjaciółki nie są Twoim zamysłem. Zastanów się co sprawia u Ciebie tak wielką chęć schudnięcia?

2. Zezwalaj sobie na małe potknięcia. Każdy je ma. Droga do zdobycia celu nigdy nie jest prosta. 

3. Wizualizuj sobie Twoje życie jak odniesiesz cel. To pomoże Ci wytrwać w decyzji.

4. Komplementuj siebie i premiuj nawet za małe spadki wagi. Tylko nie słodyczami. Kup sobie bilet na koncert, wizyta w SPA, spinkę .

5. Poszukaj kolegę, z którym możesz konkurować. Waszym celem będzie, kto pierwszy schudnie pięć kilogramów. Rywalizacja zazwyczaj pomaga przetrwać trudne chwile i osiągnąć cel.

Nie zapomnij, że nawet jeśli za pierwszym razem nie przetrwasz, zawsze możesz rozpocząć swoją drogę jeszcze raz.