Satysfakcja z pracy zawodowego , oceniana jest w kontekście wyników w miejscu pracy.

Młodsi ludzie, są przekonani, że po zakończeniu edukacji robota będzie na nich czekać , nic bardziej mylnego . Naturalnie praca jest , ale dla wykwalifikowanych w danym zawodzie lub dla niedoświadczonych za niską płacę. Lata, gdy zdobywanie umiejętności było pewność otrzymania dobrze wynagrodzenia, skończyły się, pracodawcy nie jest już spragniony ludzi posiadających wiedzę teoretyczną, ale wyróżniających się cechami charakteru,   które zaowocują wysokimi zyskami dla firmy. Przedsiębiorczość, przebojowość to cechy zauważane przez pracodawców , praca dla takich rozpoczynających karierę odpornych na stres ludzi czeka . Oczekiwania społeczeństwa, co do wymiaru pensji za pracę podnoszą się, ludzie chcą więcej zarabiać , bo ich ambicje są większe, chcą więcej mieć i zagwarantować swojej domownikom godne życie. 

Satysfakcja z pracy jest istotna, bycie cenionym od pracodawcy także, zgranie tych czynników z satysfakcjonującym pensją postrzegane jest za sukces zawodowy . Emigracja za pracą jest ciągle uważany, jako jedno z rozwiązań, jednak czym człowiek starszy , tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w kraju . Praca , dzięki której człowiek zabezpieczyć sobie i rodzinie mieszkanie oraz godziwy byt ,  jest dostępne tylko dla niektórych . 

bästa dejtingsidor datingsida.xyz

Stanowiska takie jak menadżer, stwarzają możliwość uzyskania wysokie dochody , ale obowiązki takie łączą się z nienormowanym czasem pracy , przeżywaniem sytuacji stresujących i koniecznością sprostania coraz większym wymaganiom . Traktowanie pracy , jak do niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla pracownika ,  ale także dla pracodawcy , nieprzynosząca zadowolenia praca to zniechęcony podwładny,  który jest mniej wydajny , jest wiecznie wyczerpany i zdenerwowany.